Nazwa poczta IMAP to potoczna nazwa serwera poczty przychodzącej IMAP używana, m.in. podczas konfiguracji programów pocztowych takich jak Thunderbird, Outlook. Nazwa poczta IMAP wprowadzona w konfiguracji programu pocztowego, umożliwia programowi nawiązanie połączenia z właściwym dla konta e-mail serwerem pocztowym, a następnie synchronizację (wyświetlenie i przesyłanie) wiadomości e-mail z fizycznej skrzynki pocztowej do programu pocztowego.

  • Serwer IMAP to serwer pocztowy (usługa), który umożliwia komunikację, np. programu pocztowego z hostingiem poczty za pomocą protokołu IMAP. Nazwa serwera jest odpowiednia do nazwy serwera na którym jest zlokalizowany twój hosting - np. Serwer S1 - starcloud.pl

Jak działa protokół IMAP?

Poczta IMAP, a wraz z nią nazwa poczty IMAP wprowadzona w konfiguracji programu pocztowego pozwala na uzyskanie dostępu do wiadomości e-mail z dowolnego urządzenia. Protokół IMAP nie powoduje fizycznego pobrania wiadomości i przechowywania ich na komputerze lub telefonie czy innym urządzeniu mobilnym. Protokół IMAP opiera się na mechanizmie czytania tzw. nagłówków wiadomości. Dzięki temu pozwala na dostęp do poczty e-mail znacznie szybciej niż protokół POP3, jednocześnie oszczędzając pakiet transferu danych. Odczytane w ten sposób wiadomości pobierane są (treść) dopiero po wejściu w wiadomość. Analogicznie załączniki do wiadomości pobierane są dopiero w chwili próby ich odczytania.

Czy ta odpowiedź była pomocna? 2 Użytkownicy uznali za użyteczne (2 Głosy)